10 powodów, dla których warto zamieszkać na Białołęce
Na mapie Warszawy są miejsca niedocenione, które dzisiaj z wielu względów budzą wątpliwości osób szukających lokalizacji dla swojego nowego domu. Tymczasem dzielnice dzisiaj walczące o swój nowy wizerunek w perspektywie kilku lat mają szansę stać się wymarzonym miejscem do życia. Oto 10 powodów, dla których warto zamieszkać na Białołęce.
1.Rozwój. Białołęka jest dzielnicą o największym wzroście liczby nowych osiedli
i mieszkańców. To tu w zaskakującym tempie powstają nowe ulice, centra handlowe, nowe firmy, a wraz z nimi tysiące miejsc pracy. Tylko w ostatnich latach J.W. Construction wybudowało 10 inwestycji mieszkaniowych w tej części miasta.
2.Estetyka. Architektura dzielnicy jest nowoczesna, estetyczna i nie nosi znamion poprzedniej epoki. Warto wspomnieć liczne nowe osiedla zielonej Białołęki – Osada Wiślana (ul. Marcina z Wrocimowic), Wiślana Aleja (u. Odkryta) czy Osiedle Lewandów Park (ul. Lewandów) . Dominuje tu niewysoka, kameralna zabudowa, budynki mają łagodne kształty, utrzymane są w ciepłej kolorystyce. W podobnym tonie utrzymana jest powstająca wraz z budownictwem mieszkaniowym infrastruktura publiczna. Wśród budynków o ładnej architekturze można wymienić Urząd Dzielnicy, urzędy pocztowe, przychodnie i szkoły, które mają wysoki poziom nauczania i oferują wiele ciekawych zajęć dodatkowych.
3. Zieleń na wyciągnięcie ręki. Jedynie na Białołęce można spotkać w bliskim sąsiedztwie liczne na tym obszarze tereny zielone. Warto wspomnieć o Parku Henrykowskim, parku przy Strumykowej, a także łąkach Zielonej Białołęki. Amatorom sportów wodnych i wypoczynku nad rzeką sprzyja bliskość Wisły. Ponadto w dzielnicy jest wiele kanałów (np. Kanał Żerański), w pobliżu których w spokoju można łowić ryby i pływać kajakami. Kanałami kursują też promy nad Zalew Zegrzyński, co jest niewątpliwą atrakcją turystyczną. Wszystkie zielone tereny znajdują się na wyciągnięcie ręki mieszkańców inwestycji J.W. Construction.
4.Komunikacja. Białołęka powoli staje się integralną częścią Warszawy poprzez rozbudowę dróg
i transportu publicznego. W tym roku planowane jest ukończenie budowy Mostu Północnego, który ułatwi komunikację z centrum miasta. Na kolejnych odcinkach trwa remont i poszerzanie ulicy Modlińskiej, głównej arterii drogowej dzielnicy. Trwa również remont Trasy Toruńskiej, przez co dojazd na wschodnią Białołękę będzie o wiele łatwiejszy. W ciągu kilku lat rozpoczną się także prace nad projektowaniem i budową wielkich arterii: Trasy Mostu Północnego i Trasy Olszynki Grochowskiej. W ostatnich latach poprawiła się też jakość transportu publicznego. Wspólny Bilet umożliwia mieszkańcom środkowej Białołęki jazdę pociągiem na Warszawskiej Karcie Miejskiej, a kursujące często linie autobusowe (po buspasie na Modlińskiej) zapewniają bezproblemowy dojazd do centrum. Trwają prace budowlane linii tramwajowej na Tarchomin.
5.Niepowtarzalna atmosfera. Mieszkanie na Białołęce to sielska, spokojna atmosfera. Nie ma tu spalin, dużej liczby samochodów czy hałaśliwych miejsc. Znaleźć za to można nieodkryte przez cywilizację miejsca, nieco zapomniane fabryki czy domy, malownicze przydrożne figurki. Tylko tutaj w Warszawie mamy do czynienia z pozostałościami wsi – zarówno w zabudowie, jak
i nieśpiesznym stylu życia.
6.Atrakcyjna cena mieszkań. Białołęka jest najtańszą dzielnicą Warszawy. Ceny gruntów, mieszkań i domów należą do najniższych. Na Białołęce stać Cię na zakup większego mieszkania niż w innej części stolicy. Dysponując 350 tys. złotych możemy nabyć 3 pokojowe przestronne mieszkanie o poszukiwanym na rynku metrażu oraz rozkładzie umożliwiającym komfortową aranżację wnętrz (Osiedle Lewandów Park). Dodatkowo zdecydowana większość inwestycji kwalifikuje się do programu „Rodzina na swoim”.
7.Młodość i świeżość. Białołęka jest dzielnicą ludzi młodych. Średnia wieku nie przekracza tu 50-ciu lat. Cała infrastruktura dzielnicy budowana jest z myślą o potrzebach mieszkańców. Jest tu więc coraz więcej placów zabaw, przychodni, przedszkoli, szkół, powstają nowe firmy. Mieszkańcy nie są bierni, powołują do życia liczne inicjatywy. Przykładem może być Stowarzyszenie Zielona Białołęka, od lat walczące o poprawę infrastruktury dzielnicowej czy Pracownia Twórczych Inspiracji Artema, organizująca warsztaty rękodzieła. Komunikacja bardzo często prowadzona jest drogą internetową: powstają liczne platformy kontaktu dla mieszkańców dzielnicy, jak np. eBialoleka.pl czy nasztarchomin.pl.
8.Biznes. Dzielnica w najbliższej przyszłości będzie też ważną areną działania biznesowego. Już teraz, ze względu na niskie ceny prowadzenia działalności, przenoszą się do opuszczonych terenów przemysłowej części Białołęki duże i znane firmy. Od ponad roku istnieje też Centrum Handlowe Marywilska 44, gromadzące kupców i klientów z całej Warszawy. Więcej mieszkańców to też większy popyt na drobne usługi, których świadczy się tu coraz więcej.
9.Przyjaźni urzędnicy. Białołęccy urzędnicy są aktywnymi i rozwiązującymi problemy mieszkańców ludźmi. Organizują liczne akcje m.in. dotyczące posłania dzieci 6-letnich do I klasy, wiosennych porządków, wydarzeń kulturalnych, promocji sportu.
10.Aktywność. Na terenie Białołęki cały czas dzieje się coś nowego: zarówno w sferze infrastruktury jak i na polu oddolnych inicjatyw mieszkańców. Białołęka rozwija się w kierunku nowoczesnej, dynamicznej i żywiołowej dzielnicy z aktywnym i młodym społeczeństwem.
Zapraszamy do zapoznania się z Ofertą Mieszkań JW. Construction na Osiedlach zlokalizowanych na warszawskiej Białołęce – 22 7779000.