Bliska Wola Tower, która powstaje na warszawskiej Woli u zbiegu ul. Kasprzaka i Al. Prymasa Tysiąclecia, będzie łączyć funkcje mieszkalne z biurowo-aparthotelowymi i usługowymi. W drugiej połowie 2021 roku J.W. Construction odda tu do użytku prawie 10 tys. m kw. powierzchni biurowej o wysokim standardzie, z czego ponad 40 proc. jest już sprzedane.
Część mieszkalna o powierzchni 44,2 tys. m kw. z 473 mieszkaniami o metrażach od 23 do 146 m kw., będzie oddzielona od części biurowo-aparthotelowej. Będą miały osobne wejścia, recepcje i windy.
- W ofercie znalazło się 407 małych biur o wysokim standardzie, które idealnie nadają się dla przedsiębiorców lub klientów-inwestorów, zainteresowanych wynajmowaniem powierzchni biurowych. Biura o małych powierzchniach od 18 do 40 m kw. można w elastyczny sposób łączyć lub dzielić, dopasowywać do potrzeb małych firm, głównie z sektora usług dla biznesu, mediów i finansów, a także trudniących się dostarczaniem usług IT. - mówi Małgorzata Ostrowska, członek Zarządu i Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.
Lokal użytkowy na wynajem to inwestycja, która może przynieść więcej korzyści niż inne nieruchomości inwestycyjne, tym bardziej, że przy jego zakupie przedsiębiorca odliczy VAT. Od lokalu zakupionego w celach użytkowych, na wynajem, może odliczyć 23 proc. praktycznie każdy, kto jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Od lokalu mieszkalnego podatek ten wynosi 8 proc. Własne biuro w Bliskiej Woli Tower można kupić już za 230 tys. zł netto. Kwota VAT przy zakupie lokalu użytkowego jest kapitałem obrotowym przedsiębiorcy, którym po uzyskaniu zwrotu z Urzędu Skarbowego może on ponownie dysponować. Korzyści z takiej inwestycji, poza dochodem generowanym przez lokal, może być więcej; na przykład oszczędności na wykończeniu i wyposażeniu, czy w dłuższym okresie wzrost wartości nieruchomości.
Co więcej lokale użytkowe charakteryzują się wyższą rentownością najmu i pozwalają na osiągnięcie wyższej stopy zwrotu z zainwestowanego kapitału, niż inne nieruchomości inwestycyjne. Zwłaszcza gdy znajdują się w tak dobrej lokalizacji jak Bliska Wola Tower, za sprawą II linii metra i doskonałego skomunikowania z resztą miasta (dogodny transport publiczny: tramwaje, autobusy). Bliska Wola Tower jest atrakcyjna również z uwagi na bogate zaplecze. Na parterze inwestor zaplanował pasaż handlowy i dwupoziomową część gastronomiczną - łącznie 27 lokali usługowych. W części podziemnej ma powstać klub fitness i odpowiednia liczba miejsc garażowych w 4 kondygnacyjnym parkingu podziemnym.