J.W. Construction rozpoczął przedsprzedaż kolejnych 22 drewnianych domów jednorodzinnych, o zerowym zapotrzebowaniu na energię nieodnawialną, w osiedlu Villa Campina w Ożarowie Mazowieckim, opodal Puszczy Kampinoskiej.
Do ogrzania pomieszczeń i wody oraz do wentylacji, w domach w Villa Campina, o pięknej nazwie „Wiktoria”, potrzeba zaledwie 22 kWh/m2 na rok, co oznacza, że są praktycznie pasywne energetycznie. Efektywność energetyczną zapewniają elektryczne pompy ciepła. Pompy tego typu są obecnie wiodącym rozwiązaniem technicznym, kluczowym dla oszczędnego gospodarowania energią elektryczną, a zarazem przyjaznym środowisku. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją zapewnia dostęp do świeżego i przefiltrowanego powietrza bez utraty ciepła. Ekologiczne są również zastosowane do budowy domów w Villa Campina naturalne materiały, odnawialne, podlegające recyklingowi drewno, maty z wełny mineralnej użyte do izolacji dachów, ścian prefabrykowanych, stropów na legarach i ścianek działowych oraz płyty-gipsowo włóknowe w pomieszczeniach.
- Teraz, kiedy zdecydowanie więcej czasu spędzamy w domu, zaczęliśmy zastanawiać się, czy korzystnie wpływa on na nasze zdrowie. To, jak się czujemy i ile mamy energii, może być powiązane z naszym otoczeniem. Ważne jest, aby wybierać właściwe materiały i technologie zarówno do budowy domu, jak i wykończenia wnętrz. W domach w Villa Campina panuje zdrowy klimat, co docenią szczególnie osoby cierpiące na alergie. Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła sprawia, że powietrze w domu jest czystsze niż na zewnątrz a ciepło jest odzyskiwane do ogrzania świeżego powietrza. Możliwość zastosowania różnej klasy filtrów pozwala uzyskać w domu powietrze tak czyste jak na sali operacyjnej; pozbawione zanieczyszczeń, bakterii, grzybów, pyłków - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.
Warto podkreślić, że powszechniejsze zastosowanie elektrycznych pomp ciepła, takich jak te w domach Villa Campina, jest wpisane w projekty transformacji energetycznej Unii Europejskiej oraz w Europejski Zielony Ład. Według ekspertów, w 2030 roku, około 40 proc. zasobu istniejących budynków mieszkalnych ma być ogrzewane elektrycznymi pompami ciepła, a w 2050 – już blisko 70 proc.
Dom ma dwie kondygnacje, o łącznej powierzchni 135,16 m kw., a położony jest na działkach o powierzchni od 337 do 507 m kw. Wprowadzona właśnie do sprzedaży „Wiktoria II”, o podwyższonym standardzie, na parterze ma salon z dużymi oknami wychodzącymi na północ i południe. Okna są przesuwne, a po ich otwarciu ściana jest otwarta na taras o powierzchni 16,5 m kw. i ogród. Parter to łącznie 63,52 m kw. Tu także znajduje się kuchnia i łazienka. Bezpośrednio z domu można przejść do garażu o powierzchni 21,23 m kw. Poddasze użytkowe to trzy sypialnie oraz przestronna, widna, rodzinna łazienka. Sypialnie są foremne i ustawne, doświetlone oknami dachowymi firmy VELUX. Domy przygotowane są do montażu instalacji systemu fotowoltaicznego.
- Nasi klienci, decydując się na kupno domu w Villa Campina, doceniają jego walory energetyczne i ekonomiczne, nie bez znaczenia jest dla nich aspekt ekologiczny, ale przede wszystkim doceniają estetykę i funkcjonalność. Dom „Wiktoria” jest wewnątrz bardzo komfortowy, przytulny i wygodny. Rozkład pomieszczeń umożliwia ciekawą aranżację przestrzeni i idealne jej wykorzystanie - dodaje Małgorzata Ostrowska.
W osiedlu Villa Campina w Ożarowie Mazowieckim docelowo powstanie 180 domów szkieletowych budowanych w technologii prefabrykacji. J.W. Construction może pochwalić się już zrealizowanymi 51 domami jednorodzinnymi w tej technologii.